Search

23 Aralık 2017 Cumartesi

Facebook Hesap Kurtarma ve Unutulan Şifreleri hatırlatma Yardımı + Başarılı yöntemler (iyilik olsun diye)

Facebook.com Hesap ve Şifre Kurtarma

Facebook Hesap  Kurtarma  ve Unutulan Şifreleri hatırlama 

Facebook Hesap Yardım Sayfası adını verdiğimiz bu sayfada Facebook.com ile ilgili yaşadığınız hemen hemen tüm sorunları bir bir aydınlatmak için bir adım attık. Bu sayfadaki bilgiler güvenlik ve yararlılık esas alınarak net ve kesin çözüme odaklanmıştır. Bu aşağıdaki yöntemlerden daha iyi yöntemleri aşağıdaki yorum alanına eklerseniz yazıya aktarıp insanlara daha yararlı olabiliriz ve birlikte. Birlikten kuvvet doğar.Şifremi Unuttum Sorunu ve Çözümü !

Hiç bir firma Facebook kadar yardımcı olmadı bugüne kadar.  Bir çok yolu var Facebook şifreniz olsun yada olmasın gene de bir yolu var hesabınızı alırsınız.

Çözümler:
1- Şifrenizi unuttuğunuzda facebook.com adresinde ve Facebook Mobil veya Facebook Lite uygulamasında Şifremi Unuttum yazan kısma dokunun / tıklayın. Sistem sizi yönlendirecek.

2- Mutlaka hatırladığınız son şifre ile giriş yapmayı deneyin! (Facebook güvenlik konusunda hassastır. Öylesine girdiğiniz şifreler bile arka planda bir istatistik oluşturuyor olabilir.)

3- Daha önce kayırlı e-posta adresiniz var. (yoksa Facebook açamazsınız :) O e posta adresi hesabınızı kurtarmak içindir. Ayrıca şifre yenileme talepleri içindir. Onu asla unutmayın. bir yere not alın mutlaka. ve O  e-posta hesabınızın ŞİFRE'sini de not alın bir yere. (herkesin ulaşamadığı bir yer olsun).

4- Mutlaka telefon numaranızı Facebook sistemine kaydettirin. Çünkü anında telefonunuza şifre yenileme mesajı gelir ve iki tık ile hesabınıza tekrar ulaşırsınız. Çalınsa bile en hızlı hesap kurtarma yöntemi telefondur. Kişisel güvenliğiniz açısından numaranızı facebook.com veritanabına yani sistemine kayddettirmekten endişe ettiğinizi biliyorum. Bu endişenizi Facebook da biliyor ve 100'lerce ülkenin ve uluslar arası mahkeme ve sivil toplum kuruluşlarının gözünden kaçacak bir durum olmayacağından emin olabilirsiniz. Tabi yine de bu karar tamamen size aittir.

Şifre ile ilgili yeni bilgiler geldikçe yayına ekleyeceğiz :)


Şifre Hatırlatma (Deneyin)

Çözümler:

1- Önlem Alın: Şifrelerinizi bir yere not edin. Kağıda yada telefona vs...

2- Şifrenizi kaybetmemeniz veya unutmamanız yada unuttuğunuzda hatırlanması kolay olsun diye yöntemler var. Mesela şifreniz en yakın akrabalrınızın adı olsun :D Böyleec herkes şifrenizi öğrensin :) Şaka bir yana ama hatırlamak için bu isimleri gene kullanacaksınız neden mi çünkü şifreler kolay hatırlanmalı. Kolay bulunmamalı. Arada fark var!


3- Bir Süper Şifre oluştur

Örnek Şifre:
Benim adım Ahmet Bulan olsun. Şifremi kendi adımı kullanarak örneğin
ahmetbulan, AHMETBULAN, yapamam çünkü biri şayet isterse hesabımı çok kolay ele geçirebilir.

Öneri:  1000AhmETBULan yaparsanız bir hikayesi olur. Ve bu şifreyi oluşturmadan 5 dakika kadar düşünün. Aslında 1 dakika yeter ama kaliteli şifre üzerinde derin düşünüldüğünde zor deşifre edilir. ve kolay akılda kalır ve hemen hatırlanır.

1000AhmETBULan  şifresinin hikayesini anlatalım.

1000 Ahmet Ahmet bin Arapça'da Ahmet oğulları/oğlu anlamına gelir.
ETBUL zaten et bulmak ile ilgili.
an ise anmak.

Hepsini birleştirince ise ortaya insanlara et bulan ahmet oğulları gelir. Eminim çoğunuz bu yazıyı okuduktan çok sonraları bile şifre hikayesi ve şifre oluşturma konusu açılınca bur örneği az çok hatırlayacaksınız. :)

Sizin hikayeniz tamamen size özel ve güzel olacak.

Süper şifre içinde hikayeden farklı olarak küçük büyük harf ve rakamlar da var. Siz * - + /  gibi şeyler de ekleyebilir hikayenizi süsleyebilirsiniz.

Yardımcı olması için şifre örnekleri hikayeleri ile aşağıda hizmetinizde ( sakıncası olmasa kişiye özel şifre de oluşrurduk :D

5*RahAT
Ay*Gök100ü
8GenETik
AL1C*n = Alican ismi için

Örnekler çoğaltılabilir ve tamamen kişiye özeldir. Umurım kimsenin şifresine denk gelmemiştir :))

Hesabıma Güvenlik Nedeni ile ulaşamıyorum Sorunu ve Çözümü !

 (Yıldızlı - Önemli + Denendi + Başarılı bir yöntemdir)

Daha önce tam dört kez başıma geldi. ikisinde hesaplarım kapandı.  Son ikisinde açıldı.
Facebook.com neden güvenlik nedeni ile hesabımızı alıyor? Bunun bir çok sebebi olabilir. Biz çözüme odaklanalım.

Çözümler:
1-  Facebook'un bizden tam olarak ne istediğini anlamak!
2-  İstenilenleri yapmak
3-  Mantıklı karar vermek için düşünmek!

Örnek olayı anlatayım daha net anlaşılacaktır. devamı...Makale güncellenmeye devam edecek...

Teşekkürler
Dinozor Apps
www.dinozorapps.com


Bağlantılar:
www.facebook.com
https//www.dinozorapps.com/p/download.html__ Makale sonu www.dinozorapps.com 📝
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder